Thursday, August 13, 2015

Inca un meci bun pentru Simona Halep si inca o semifinal ii sta inainte

Simona Halep a reusit sa faca inca un meci buna, astfel s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto. Spun asta pentru ca vreau ca sortivii romani sa beneficieze de reclama pe care o merita. Iar daca pot face si eu ceva in sensul acets, o voi face bucuros. Jucatoarea de tenis Simona Halep, care ocupa locul 3 WTA si este considerata cap de serie numarul 2, a invins-o joi, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, in meciul disputat impotriva sportivei germane Angelique Kerber care se claseaza pe locul 11 WTA si care este cap de serie numarul 13, calificandu-se astfel in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 Rogers Cup. A fost un meci senzatinal, urmarit de iubitorii tenisului de camp si apreciat de comentatorii sportivi. Astfel, Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Toronto si a adaugat 190 de puncte WTA, plus un premiu de 52.430 de dolari. Vezi Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala pentru mai multe detalii. Cu punctele acumulate isi va intari pzitia, aprandu-se de celelalte sportive care incearca sa ajuhna si ele mai sus. Totusi, romanca noastra isi consolideaza a doua pozitie in WTA si cu orice victorie devine tot mai stabila. Desi nu sunt sanse sa o intreaca pe prima clasata, ne bucuram pentru aceasta performanta secunda, care pana la urma este o mare realizare si un lucru uimitor. Simona Halep este singura tenismena romanca ce a reusit sa fie clasata atat de sus. Iar noi o apreciem pentru efroturile depuse si o felicitam si o laudam de fiecare data cand avem ocazie si o incurajam sa faca performanta, sa se motiveze ca sa atinga rezultate extraordinare de fiecare data cand va avea meciuri de disputat.